تاريخ: 31/5/1398 - ساعت: 15:49

وبلاگ

- منها در "دوازدهمین جشنواره ی پانارومای یونان"
فیلم کوتاه "منها" به بخش مسابقه ی «دوازدهمین جشنواره ی بین المللی فیلم پانورامای یونان» راه یافت... این جشنواره که تابستان هر سال در شهر پاتراس برگزار می شود، به نمایش فیلم های مستقل تاکید دارد و به جشنواره ی فیلم و فرهنگ معروف شده است (ادامه...)
- "منها" در سومین همایش فیلم کوتاه
فیلم کوتاه "منها" به همراه چند فیلم دیگر، امروز پنج شنبه 13 اسفند ماه، در سومین همایش فیلم کوتاه که در شهرستان بابلسر برگزار می شود به روی پرده می رود. این همایش به همت اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی بابلسر در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی برگزار می شود (ادامه...)
- "شهر خاموش" در پنجمین جشنواره انیمیشن آتن
فیلم "شهر خاموش" به پنجمین جشنواره ی بین‌المللی انیمیشن آتن یونان راه یافت. این انیمیشن کوتاه به کارگردانی "امیر مهران" به نمایندگی از ایران با بیش از 70 فیلم انیمیشن از کشورهای مختلف جهان رقابت خواهد کرد (ادامه...)
- "منها" در جشنواره ی تصویر سال (خانه ی هنرمندان)
جزئيات برنامه ی نمايش فيلم‌هاي «جشنواره فيلم تصوير» مشخص شد ... فیلم "منها" روز سه شنبه یازدهم اسفندماه در سئانس سوم (ساعت 19) در تالار بتهوون پخش خواهد شد ... برنامه ی نمايش دیگر فيلم‌هاي هفتمین جشنواره فيلم تصوير بدین شرح زير است (ادامه...)
- اسامی هنرمندان "هفتمین جشنواره ی تصویر سال"
اسامي هنرمندان شركت‌كننده در هفتمين نمايشگاه تصويرسال و جشنواره ی فيلم تصوير، در رشته‌هاي مختلف و در بخش‌هاي آزاد و جوان، اعلام شد ... به نقل از دبيرخانه تصوير سال، در بخش هنرمندان عكاس؛ بخش آزاد اسامي زير (بر اساس نام خانوادگي و نام) به چشم مي‌خورد (ادامه...)
- ذهنیت متمایز یك مرد (هادی علی پناه)
"منها" تنها فیلمی بود که در جشنواره‏ی فیلم کوتاه تهران انتظار دیدنش را نداشتم. فیلمی که مرزهای سینمای ایران را به شدت درهم می‏کوبد و نشان می‏دهد که حتا، در چنین سینمای دست و پا شکسته‏یی می‏توان خلاقیت محض داشت و فضاها و داستان‏های جدید تعریف کرد (ادامه...)
- یادداشتی بر "منها" (از مسیر ریل‌ها - روناک جعفری)
"منها"در چارچوب نظامی که کارگردان مشخص کرده به فردیت انسان‌هایی تک بعدی می‌پردازد که زندگی روباتیک دارند. سر یک ساعت دقیق از خواب بلند می‌شوند، کارت می‌زنند و در سیکل زندگی‌شان مثل یک «ساعت» کار می‌کنند (ادامه...)
- "منها" در «هفتمین جشنواره ی تصویر سال»
اسامي 255 فيلم راه‌يافته به جشنواره فيلم تصوير سال (تصویر هنرمند) در بخش‌هاي آزاد، جوان و فيلم‌هاي کارگاه عباس کيارستمي با عنوان «چاي» در لاهيجان اعلام شد ... "منها" در هفتمین حضور جشنواره ای خود، در هفتمین جشنواره ی تصویر به روی پرده می رود (ادامه...)
- افتتاح "هفتمین جشنواره ی فیلم تصویر سال"
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از دبیرخانه تصویر سال، هفتمین گردهم آیی بزرگ تصویر سال که به روال گذشته شامل نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر است، امسال برخلاف دوره‌های گذشته، از اول اسفندماه و در فاصله یک هفته، دو افتتاحیه دارد (ادامه...)
- اسمش را "منها" می گذارم ...
فیلمنامه ام را می نویسم ... اسمش را "منها" می گذارم ... این بار پیشنهادی ست که خود فیلمنامه می دهد ... از آن استقبال می کنم ... نامش همسوی داستان است ... کوتاه است و چشمگیر... با چند نفر گپش را می زنم تا زودتر از عکس العمل ها باخبر شوم (ادامه...)
- شماره ی جدید "نشریه ی تخصصی فیلم کوتاه" منتشر شد
به گزارش«انجمن فیلم کوتاه ایران» سیزدهمین شماره ماهنامه فیلم کوتاه منتشر شد. تازه های تولید، شیوه های حمایت از فیلم کوتاه در فرانسه، گزارش بیست و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، گفت و گو با حسن دزواره، نگاهی کوتاه به سینمای آنجلوپلوس (ادامه...)
- فراخوان راه اندازی آرشیو فیلم کوتاه
به نقل از روابط عمومي انجمن فيلم كوتاه ايران، در اين فراخوان از تمامي اعضاي انجمن فيلم كوتاه ايران درخواست شده دو فيلم كوتاه (داستاني يا تجربي) خود را براي تشكيل آرشيو فيلم اين انجمن تا تاريخ 30 بهمن‌ماه به دفتر انجمن ارسال نمايند (ادامه...)
- درخواست "خانه سینما" از مدیرکل دادگستری تهران
بیش از 150 روز از توقیف گذرنامه های مجتبی میرطهماسب و جعفر پناهی می گذرد و متاسفانه تاکنون هیچگونه توجهی به تقاضاهای مکرر رسیدگی به این موضوع نشده است.خانه سینما طی مکاتبه ای با مدیرکل دادگستری تهران، ضمن تاکید بر مطلب فوق، یادآوری نموده که: (ادامه...)
- "منها" و "لطفا از خط قرمز فاصله بگیرید" در فستیوال همقدم فرانسه
فیلم های "منها" و "لطفا از خط قرمز فاصله بگیرید" به بخش مسابقه ی «اولین فستیوال فیلم کوتاه همقدم» که در هفته ی اول فروردین ماه 1388 در "دانشگاه پاریس" فرانسه برگزار می شود، راه یافتند (ادامه...)
- "شهر خاموش" سیمرغ بلورین بهترین پویانمایی را کسب کرد
لک لک بر بلندی شهر درون لانه اش آرام گرفته است که هواپیماها با بمب هایشان به شهر حمله می کنند. او در انتظار تولد جوجه ای است..."شهر خاموش" به کارگردانی امیر مهران توانست در بیست و هشتمین جشنواره ی فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم انیمیشن را کسب کند (ادامه...)
- "دیگری" و "شهرخاموش" نامزدهای 28مین جشنواره فیلم فجر
فیلم های "دیگری" و "شهرخاموش" در بخش های "فیلمهای اول و دوم" و "پویانمایی" بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه ی بهترین فیلم شدند... مراسم اختتامیه ی این جشنواره امشب چهاردهم بهمن ماه در برج میلاد برگزار می شود (ادامه...)
- "محمود دولت آبادی" : از ادبیات دل نمی کنم
آدمها حرمت دارند. بعضی بیشتر. اما حرمت "محمود دولت آبادی" را باید جور دیگری نگه داشت. نه فقط به خاطر "گل محمد" کلیدر که در حافظه ادبی ما این جور زنده نفس می کشد، به خاطر عمری که این مرد برای نوشتن گذاشت تا بنویسد و نشان دهد تبار رنج دیده مردمی را که ماییم (ادامه...)
- « منها » ، جمع پارامترهای سینمای داستانی - تجربی (سید محسن نبوی)
فیلم کوتاه (( منها )) ساخته "کاظم ملایی" را می توان از زوایای مختلفی مورد بحث و بررسی قرار داد. قصه ، قصه ی قدیمی و همیشگی عشق وعلاقه است . جوانی که در یک شرکت تیغ سازی به عنوان مستخدم مشغول بکار است به منشی رئیس علاقه مند شده است (ادامه...)
- "روئين‌تن": اگر فيلم بدي ساخته‌ام، عذر مي‌خواهم
فيلم‌سينمايي زم‌هرير به كارگرداني علي روئين‌تن شب گذشته در سالن برج ميلاد به نمايش درآمد و از تشويق‌هاي اعتراض‌آميز منتقدان و تماشاگران حاضر در سالن مشخص بود كه فيلم به مذاق نويسنده و منتقدان سينمايي خوش نيامده است (ادامه...)
- "فاطمه گودرزی" داوری جشنواره ی فجر را تکذیب کرد!
"فاطمه گودرزی" بازیگر سینمای ایران که روز چهارشنبه 7 بهمن ماه نامش به عنوان یکی از داوران بخش مسابقه سینمای ایران در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شده بود، گفته است که من به هیچکسی هیچ قولی برای داوری این جشنواره نداده ام (ادامه...)


صفحات:
« قبلي - 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | - بعدي »