تاريخ: 31/5/1398 - ساعت: 15:05

وبلاگ

- فيلم‌هاي بخش‌هاي چشم‌انداز، چراغ راه و آئين مهر "جشنواره ی فيلم كوتاه تهران"
فيلم‌هاي منتخب بخش‌هاي چشم‌انداز، چراغ راه و آئين مهر "بيست و ششمين جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران" اعلام شد. به نقل از روابط عمومي جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران، عناوين فيلم‌هاي منتخب به این شرح است: (ادامه...)
- می خواهم در وطن خودم فیلم بسازم
«عباس کيارستمي» بار ديگر اعلام کرد با وجود محدوديت ها و موانع موجود، قصد خروج از ايران براي فيلمسازي در کشورهاي ديگر را ندارد.کارگردان ايراني برنده نخل طلاي کن امسال رياست هيات داوران جشنواره فيلم خاورميانه را بر عهده داشت (ادامه...)
- فيلم‌هاي داستانی و پویانمایی "جشنواره ی بین المللی فيلم كوتاه تهران"
عناوين فيلم‌هاي منتخب بخش هاي داستاني و پويانمايي "بيست‌وششمين جشنواره بين‌المللي فيلم کوتاه تهران" اعلام شد. روابط عمومي "بيست‌وششمين جشنواره بين‌المللي فيلم کوتاه تهران"، عناوين فيلم‌ها را به اين ترتيب اعلام کرده است: (ادامه...)
- مقررات "بیست و هشتمین جشنواره ی بین‌المللی فیلم فجر"
مقررات "بیست و هشتمین جشنواره ی بین‌المللی فیلم فجر" از سوی سازمان جشنواره اعلام شد (ادامه...)
- فيلم‌هاي مستند و تجربي "جشنواره ی بین المللی فيلم كوتاه تهران" اعلام شد
به نقل از روابط عمومي بيست و ششمين جشنواره ی بين‌المللي فيلم كوتاه تهران، عناوين فيلم‌هاي منتخب بخش‌هاي مستند و تجربي بيست و ششمين جشنواره ی بين‌المللي فيلم كوتاه تهران اعلام شد ... فیلم های «منها» (کاظم ملایی)، «زمان پایان» (امیر مهران) و ... (ادامه...)
- "مايا درن" (Maya Deren) ... سراسقف سينماي تجربي
"مايا درن" زني به دید می آید با نگاهی رازآلود، كه در سكوت پشت پنجره به بيرون مي نگرد. زني كه گرچه چشمانش نشان از بي اعتمادي دارند، اما سر آن ندارد كه از فضاي خانه بگريزد و گويي در پشت شيشه پنجره كاملا آرام است. (ادامه...)
- « الهي زودتر بميري و از دست خودت راحت بشي ! »
باز وق وقشون در اومد. صداش آشناست ، اما من حتي حوصله ي شنيدن جيغ هاي از ته دل رو هم ندارم. اين جيغش برام آشناست. باز داره كاغذهاي سونوگرافي شو جر ميده و باز با همون لهجه ي تركي خسته ش جر ميزنه و به خانم دكتر ما فحش خواهر مادر ميده (ادامه...)
- سینمای کیشلوفسکی ( krzysztof Kieslowski )
نام بردن از سینمایی موسوم به سینمای کیشلوفسکی سخن گزافه ای نیست. بارزترین خصوصیت این سینما غمناک بودن آن است. غمی که ناشی از نگاهی رومانتیک نیست بلکه حاکی از نگاهی فلسفی به جهان معاصر است. (ادامه...)
- من طبيعت وحشي و خشن انسان را دوست دارم ...
«استنلي كوبريـــك» در 26 جولاي 1928 در شهر منهتن به دنيا آمد و اولين فرزند از دو فرزند خانواده بود . پدرش جكوس لئونارد كوبريك (1901 تا 1985 ميلادي) يك پزشك و اجدادش از يهوديان مهاجر اتريش بودند. پدرش در 12 سالگي به او شطرنج آموخت. اين بازي بسيار مورد علاقه او بود (ادامه...)
- من‌ عاشق‌ ابهام‌ در سينما هستم
« ديويد لينچ ‌» را بايد يكي‌ از كم‌كارترين‌ كارگردانان‌ برجسته ی جهان‌ دانست.فيلمهاي ‌او همواره‌ به‌ غير متعارف ‌بودن‌ محكوم‌ شده‌اند ولي‌ در واقع‌ این چنين‌ نيستند. چون‌ به‌ گفته ی خود او، زندگي‌ هميشه‌ يك‌ فيلم‌نامه‌ معمولي‌ با گفت‌وگوهاي‌ دل‌نشين‌ و پايان‌ خوش‌ نيست (ادامه...)
- برنامه ی نمایش «منها» در جشنواره ی "فلکسیف"
فیلم کوتاه "منها" هفته ی آینده در « هفتمین جشنواره ی فیلمهای تجربی استرالیا - فلکسیف » که در شهر سیدنی برگزار می شود ، به روی پرده می رود . (ادامه...)
- "رباعی سینما "
کتاب "رباعی سینما " (بررسی ویژگی‌های ساختاری فیلمنامه‌ی كوتاه) نوشته ی " آرش رصافی" است ، که به ‌ویژه برای كسانیكه در عرصه‌ی فیلمنامه‌ی كوتاه و یا ساخت فیلم‌های كوتاه فعالیت دارند ، کتابی بسیارخواندنی و سودمند است (ادامه...)
- آغاز تدوین "جایی نزدیک زمین" توسط «نازنین مفخم»
«نازنین مفخم» تدوین فیلم سینمایی "جایی نزدیک زمین" به کارگردانی «مهدی رحمانی» را شروع کرد (ادامه...)
- یادداشت "محمد مهدی عسگرپور" خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد سابق
"صفارهرندي" وزير پيشين وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم توديع و معارفه وزيران فرهنگ و ارشاد اسلامي، با اشاره به زمان شروع مسووليت‌اش خاطرنشان كرد: افرادي مي‌گفتند بايد چهارسال دفتر فرهنگ و هنر را بست، اما به يمن نگاه مسوولانه و اعتمادي كه در نگاه اهالي هنر برانگيخته شد اين دوره شاهد شكوفايي هنرمندان بوديم (ادامه...)
- « عنوانِ فیلم »
تقریبا هر چیزی که در مورد موضوعِ «عنوان» رمان ها و داستانهای کوتاه نوشته شده است، به وفور برای نمایش ها و فیلم ها هم بکار می رود. هیچ فیلمنامه نویسی که بطور جدی میل به نوشتن فیلمنامه های قوی و بدیع دارد، نباید از خواندن کتاب هایی که به مسئله ی «عنوان» برای داستان کوتاه پرداخته اند، غفلت کند (ادامه...)
- "جیم جارموش"، مرد مستقل سینما
آخرین فیلم جیم جارموش"کنترل محدود" در امریکای شمالی به صورت محدود به اکران درآمده است. جیم جارموش تا کنون هفت بار نامزد نخل طلای کن شده است و مثل همیشه "کنترل محدود" نیز سینماها را به دست آورد. فیلمساز مخالف خوان و همیشه مستقل سینمای امریکا، گویا دیگر دل خوشی از فیلم و فیلمسازی ندارد یا از اهالی آن. (ادامه...)
- درس هایی از "عباس کیارستمی"
«عباس کیارستمی» کارگردان ایرانی با فیلم هایی مثل "طعم گیلاس"، "باد ما را خواهد برد" و "ده" در سال های اخیر تبدیل به چهره مورد علاقه منتقدان فیلم در صحنه های بین المللی شده است، با وجودی که او از اوایل دهه 1970 موجی از آثار درخشان را در پرونده خود جای داده است. (ادامه...)
- فیلمِ «منطقه مرزی» در جشنواره ی پروین اعتصامی
فیلم کوتاه «منطقه مرزی» به کارگردانی "مهدی رحمانی" به بخش مسابقه ی پنجمین جشنواره ملی و نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی راه یافت . به نقل از روابط عمومی این جشنواره ، رقابت ها در دو بخش ملی و بین‌الملل از تاریخ ا تا ۶ آذر ماه (ادامه...)
- فیلمبرداری «جایی نزدیک زمین» به پایان رسید .
«جایی نزدیک زمین» نخستین تجربه فیلم بلند "مهدی رحمانی" محسوب می‌شود . این فیلم داستان پسربچه‌ای در یکی از روستاهای قزوین است که پدرش را از دست داده و با مادرش زندگی می‌کند و به دلیلی مجبور می‌شود همراه مردی که شریک پدرش بوده و اکنون قرار است (ادامه...)
- «عاشقانه های پل» در جشنواره ی بین المللی فیلم مستند بیروت
فیلم مستند "عاشقانه‌های پل" به کارگردانی «مهدی رحمانی» در بخش مسابقه‌ی "نهمین جشنواره‌ی بین المللی فیلم مستند بیروت" به نمایش درمی‌آید. این فیلم که بیش از 20 حضور بین‌المللی در جشنواره‌های مختلف داشته، به موضوع آواز خواندن مردم در زیر پل خواجو (ادامه...)


صفحات:
« قبلي - 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | - بعدي »